• - جمعه 28 تير 1398
  ایجاد اشتغال با توسعه کارآفرینی
1/10/1397 | 8:47 AM     کد خبر:318     اخبار تصویری
    تعداد بازدید: 697    

مشاور استاندار بوشهر در امور علمی پژوهشی بر اهمیت ایجاد اشتغال با استفاده از توسعه کارآفرینی تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از تنگستان، علیرضا چمکوری روز گذشته در مراسم قدردانی از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان (اهرم) گفت: بحمدالله تاکنون اقدامات ارزشمندی در حوزه پژوهش و دیگر حوزه‌ها در شهرستان تنگستان توسط دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته است و این نشان از ظرفیت فوق‌العاده این واحد دانشگاهی و مدیریت و دیگر ارکان دانشگاه در استان است.

وی خاطرنشان کرد: امکانات موجود آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی تنگستان از امکانات کم‌نظیر در استان بوشهر است و اگر بنا باشد نامزدی بین دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان بوشهر به‌عنوان نماینده معین اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی انتخاب شود، بی‌شک دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان استحقاق چنین انتخابی را دارد.

عضو شورای پژوهش و فناوری استان بوشهر اظهار کرد: در اکوسیستم فعالیت‌های دانش‌بنیان اجزا و ابزار مختلفی است که در استان بوشهر این اجزا ازجمله ایده‌پردازان، تولیدکنندگان و بازاریابان وجود دارد؛ اما مقوله شتاب‌دهنده‌ها و سرمایه‌گذارانی که توانایی تبدیل ایده به محصول را دارند، به‌عنوان تنها نقیصه این زنجیره کارآفرینی ملموس و مشهود بوده که در این راستا تاکنون جلسات متعددی برگزار شده و تصمیمات خوبی اتخاذ شده است. 

چمکوری گفت: اکنون رویکرد دانشگاه‌ها متفاوت شده و به سمت علوم فنی و حرفه‌ای و کارآفرینی سوق پیدا کرده‌اند و نکته جالب این است که اکثر قریب به اتفاق فارغ‌التحصیلان فنی و حرفه‌ای وارد بازار کار شده و با خلاقیت و کارآفرینی افرادی را هم مشغول به کار می‌کنند.

وی بر اهمیت ایجاد اشتغال با استفاده از توسعه کارآفرینی تأکید کرد و افزود: عرصه کارآفرینی همراه با نوآوری، خلاقیت و ارتقای شرایط کار و فعالیت از جمله عرصه‌های تلاش و کار برای جوانان و علاقه‌مندان بوده که دولت ظرفیت‌سازی مناسب برای آن و ارایه تسهیلات لازم در این راستا را انجام داده است.

مشاور استاندار بوشهر در امور علمی پژوهشی افزود: استادان نیز باید روش‌های تدریس رو خود را مبتنی بر علم و فناوری‌های نوین کنند تا بسترهای لازم برای ترغیب و تشویق دانشجویان به سمت پژوهش فراهم آید.

بوشهر - تنگستان-اهرم-خیابان پاسداران-جنب مجتمع مسکونی مهر
دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان

تلفن : 4 - 07735229001

تماس با ما

کد پستی :7551733665

آلبوم تصاویر

نمابر :35229009

دفترچه تلفن

کلیه حققوق این پایگاه اطلاع رسانی برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان محفوظ است
© All Rights reserved | powered by fses co