• - پنج شنبه 21 آذر 1398
  جدایی حوزه و دانشگاه هدف استکبار جهانی است
28/9/1397 | 8:28 AM     کد خبر:317     اخبار تصویری
    تعداد بازدید: 998    

امام‌جمعه تنگستان گفت: توطئه جدایی حوزه و دانشگاه از اهداف و مسائلی است که استکبار همواره به‌دنبال آن بوده و هست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از تنگستان، رئیس و جمعی از استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی  تنگستان همزمان با سالروز وحدت حوزه و دانشگاه و هفته پژوهش با امام‌جمعه و مؤسس حوزه علمیه ریحانه‌النبی شهر اهرم دیدار و گفتگو کردند.

امام‌جمعه اهرم در این دیدار با بیان ۲۷ آذرماه سالروز وحدت حوزه و دانشگاه اظهار کرد: توطئه جدایی حوزه و دانشگاه و مردم از روحانیت، تضعیف اسلام و دانشگاه را مقابل حوزه قراردادن، همگی از هدف‌ها و مسائلی است که استکبار همواره به دنبال آن بوده و هست.

حجت‌الاسلام عیسی راستگو با بیان اینکه تمام تلاش شهیدان مفتح و مطهری جلوگیری از ورود اندیشه‌های کمونیستی و التقاطی به دانشگاه‌ها بود، افزود: امروز در فضای دانشگاه‌ها تهذیب و اخلاق وجود دارد و افراد ارزشمندی مانند شهید شهریاری، علی محمدی و استادان و دانشمندان فرهیخته‌ای پرورش یافتند که در کنار تحقیق، پژوهش و رشد علمی به رشد اخلاقی و معنوی رسیده بودند.

وی بیان کرد: امروز مقام معظم رهبری به‌عنوان یک چهره حوزوی، همواره فریاد جنبش نرم‌افزاری و جهاد علمی را سر داده‌اند و به جرأت می‌توان ادعا کرد یکی از مدافعان واقعی مقوله علم در کشور ایشان هستند.

امام‌جمعه تنگستان تلاش‌های دانشگاه آزاد تنگستان را در حوزه‌های پژوهشی و فرهنگی قابل‌ستایش خواند و گفت: مجموعه ریاست و کارکنان و استادان و دانشجویان این دانشگاه در بسیاری از مراسم شهرستانی حضور تأثیرگذار داشته‌اند و تعامل بین دانشگاه آزاد تنگستان و حوزه علمیه خواهران اهرم و نیز برپایی موکب آیت‌الله علم‌الهدی اهرمی در دو سال متوالی از نمونه‌های بارز وحدت حوزه و دانشگاه به شمار می‌رود. 

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تنگستان نیز با تبریک هفته پژوهش و ۲۷ آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: هفته پژوهش نماد بعد علمی و دانش‌محوری دانشگاه و روز وحدت، نماد بعد فرهنگی، معنوی و اجتماعی حوزه و دانشگاه است.

محمود قدرتیان افزود: پژوهش به معنای شناسایی و رفع نیازهای علمی کشور متناسب با وضعیت موجود است و در دنیای امروزی اهمیت به قدرت علمی از قدرت نظامی هم بیشتر بوده و با توجه به گستردگی تحریم‌هایی که علیه کشور داریم استقلال ایران وابسته به پژوهش است.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان امسال بیشترین تمرکز و همت خود را بر مسائل آموزشی و پژوهشی و خاصه کارآفرینی و اشتغال معطوف داشته که در این زمینه دستاوردهایی ازجمله تولید رنگ و چسب، تولید حس‌گر رطوبت‌سنج در سوخت هواپیما و ورق سه‌لایه در بدنه موشک می‌توان نام برد که همگی توسط استادان و اعضا هیأت علمی طراحی و ساخته‌شده و قرار است در هفته پژوهش در نمایشگاهی از این دستاوردها رونمایی شود
بوشهر - تنگستان-اهرم-خیابان پاسداران-جنب مجتمع مسکونی مهر
دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان

تلفن : 4 - 07735229001

تماس با ما

کد پستی :7551733665

آلبوم تصاویر

نمابر :35229009

دفترچه تلفن

کلیه حققوق این پایگاه اطلاع رسانی برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان محفوظ است
© All Rights reserved | powered by fses co